Jak dobrze opłacani agentów niemieckich i holenderskich klubów, zawodników?

agentów nadal stanowią nieco tajemniczy świat jednostka nożnej, przynajmniej niektóre pojęcia, ile pieniędzy wpływa do ich kieszeni, ale teraz mamy dane z Niemiec i Holandii. W naszych zachodnich sąsiadów są przedstawiciele najdroższych piłkarzy Schalke w Eredivisie na ich wynagrodzenie ulega głównie Ajax…

Informacja o Bundeslidze pochodzą z oficjalnych źródeł – łączą siły, aby wycofać się z klubów niemieckiej Federacji Piłki Nożnej ( DFB) oraz niemiecki football League (DFL). Kwoty te były wypłacane jedynie w okresie od marca ubiegłego roku, aby w tym roku.

W tym przedziale, najbardziej stała Schalke, sponsorowany przez bogate firmy naftowej Gazprom, natomiast środki opłat na zlecenie prawie 17 milionów euro.Klub z Gelsenkirchen zajmuje jednak siódme miejsce w obecnej tabeli.

Drugie miejsce zajęło miejsce mistrza z Monachium; W ciągu ostatnich 12 miesięcy Bayern przekroczył 16,7 miliona euro. Borussia Dortmund o mniej niż milion mniej. Wolfsburg i Volkswagen za nimi ponoszono 12,9 miliona.

Z elitarnego niemieckiego konkursu tylko Darmstadt (761 tys.) Nie przekraczał jednego miliona marek i został pokonany przez niektóre jednostki drugiej generacji. Lipsk, sponsorowany przez Red Bull, zapłacił 4.2 miliona euro, obecnemu 2. liderowi Bundesligi z Freiburgu 2.5 miliona.

Nie mamy porównania z poprzednimi lotami; DFB z numerami DFL zostały wydane po raz pierwszy, zgodnie z nowymi przepisami FIFA.Wspólnie opłat agenta wyszedł z wszystkich 18 Major League jednostek niemieckich na zdumiewające 127,8 mln euro, co stanowi średnio około 7,1 mln

Średni Bundesligi, aw każdym razie nie osiąga nawet najbardziej hojny holenderskiego klubu.; Ajax dostał tylko 3,2 mln euro. Ponad milion dalej uderza zaledwie PSV (2,6 jednostki) i Feyenoord (1,1)

znakomicie oszczędny zespół w Holandii jest obecnie głównym liga RKC Waalwijk.; agenci w ciągu ostatnich 12 miesięcy odsypal nic więcej niż pięć tysięcy euro..


W ramach Eredivisie jest najlepszy stojak De Graafschap, który sam nie przekracza metu 50.000

Sprawdź wysokość opłat dla wszystkich najważniejszych lig niemieckich klubów:

obraz Start < i> Źródło: twitter.com/RobHarris