On jest karmiony lekarstwami i gadżetami

3

Wiele dzieci często choruje: nie ma czasu na całkowite wyleczenie, dziecko zachoruje ponownie i często tę samą chorobę. Wielu ekspertów uważa, że ​​większość chorób dziecięcych nie wiąże się z niską odpornością, ale z przyczynami psychologicznymi.

Dlaczego dzieci często chorują? Jakie przyczyny psychologiczne powodują choroby wieku dziecięcego?

– Brak uwagi.

Choroby dzieci, a nawet dorośli, często są sposobem na uzyskanie czegoś, czego po prostu nie dostają.

Zdarza się, że dziecko cierpi na brak uwagi rodzicielskiej. Aby go przyciągnąć, może wykonywać negatywne działania i czasami działa, ale nie zawsze tak, jak tego chce. Wtedy dziecko ma chorobę, a jeden z rodziców zaczyna aktywnie opiekować się nim.

On jest karmiony lekarstwami i gadżetami, o miłości i opiece nad nim mówi, nie ogranicza się do grania w gry na tablecie i czytania książki na noc. Dzieci uwielbiają taką opiekę, chociaż dręczą je choroby.

Zauważa się, że im bardziej dziecko cierpi z powodu zaniedbania rodziców lub ich niegrzecznej postawy, tym poważniejsza i dłuższa choroba. W rezultacie znaczący dla niego ludzie stają się czuli i uważni.

– Ścisła instalacja i widoki.

Wiele dzieci jest obciążonych wieloma obowiązkami, takimi jak:

* uczęszczanie do szkoły i sekcji sportowej;

* zajęcia z nauczycielem i kółkami;

* pomoc domowa i inne obowiązki.

Ale jeśli nie zostanie to zrobione, wówczas dzieci zostaną zakwalifikowane do kategorii: leniwych, niewdzięcznych, zależnych, niezdolnych, niewykwalifikowanych itp. Dla takich rodziców brak uczęszczania do szkoły może być spowodowany poważną chorobą;

I pojawia się poważna choroba, chore dziecko z czystym sumieniem jest chore. W ten sposób zmęczone ciało dziecka opiera się na dużym obciążeniu. Choroba to odejście od trudnego dzieciństwa.

– Zakaz ekspresji emocji.

W niektórych rodzinach dzieciom nie wolno pokazywać gwałtownej radości ani gniewu, urazy i irytacji. I, jak zauważyli psycholodzy, dziecko, które nie może być sobą i wyrażać emocje, jest często chore. W końcu trudno jest poradzić sobie ze swoimi uczuciami, a jeśli wyjdą na zewnątrz, wtedy dziecko doświadcza jego winy.