Przepisy prawne optymalne postrzeganie tekstu

Przepisy prawne optymalne postrzeganie tekstu nie są przemyślane przez okulistów i higienistki, są one tworzone przez naturę. Tak więc, to pole o określonym rozmiarze są potrzebne, ponieważ wielkość pola tworzą geometryczny środek strony i ruszył tekstu. Pola ułatwiają czytanie, tworząc kontrastujące tło z drukowanych znaków, są oczy “odpoczynku”.

13

Do oczu w poszczególnych linii nie skacze do lewej strony do prawej, zbędnych ruchów (on porusza mimowolnie) szerokość w zakresie ulotki online od rozprzestrzeniania nie powinna być mniejsza niż 26 mm. Z tego samego powodu, publikacje dla dzieci jest zakazane budowę tekst w dwóch kolumnach na tej samej stronie, nie licząc słowniki i inne odniesienia. Krótka linia utrudnia ruch oczu, myli rozróżnienie początku i końcu linii [16]. Nie może być odwrotna do druku – biało na czarnym. Korzystny drukowanie nie jest czarno-białe, a czarne na stronie, przyciemniane w pastelowych kolorach. To zmniejsza kontrast obrazu. Ponadto nie powinno się testy, wytłaczane bezpośrednio na rysunku, to znaczy kolorowy, pstrokaty ton. Zauważ, że jeśli książka jest przeznaczona dla najmłodszych dzieci – 4-6 lat, ilustracje w nim powinny zajmują więcej miejsca – nie mniej niż 50-70% powierzchni strony. Dla starszych dzieci może być mniej ilustracje. To jest bardzo ważne dla komfortu oczu jest papier. Publikacja nie powinno być naruszenie kolorach i odcieniach papieru. Papier powinien być w kolorze białym moderacji i wystarczająco gęsta, aby nie być świeciło stronie tekstu. Korzystanie edycje papieru gazetowego książek dla dzieci jest zakazana. Poza gazetowy przeznaczony dla jednej lub dwóch czytania i przeczytaj podręcznik stale, jest ona przeznaczona dla co najmniej trzech lat [76].
Należy również powiedzieć, że pod względem ulotki online obciążenia wizualnej, czytanie produkcja Książka jest podzielona na dwie kategorie: (1) wydawnictw literackich i (2) odniesienia i encyklopediach. Pierwsza kategoria jest uważany za najbardziej niebezpieczne, ponieważ jest zdominowany przez dużych ilości tekstu, aw konsekwencji do wzrostu obciążenia oczu. W tym sensie, wymagania medycyny okulistycznej jest szczególnie ważne dla książek dla dzieci plastyczne dla dzieci w wieku nastoletnim – 12-15 lat [93].