UEFA spotkał się zająć Platinim

Genewa. W czwartek w siedzibie nyonskom Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) zgromadziła delegatów z państw członkowskich do de facto zdecydował o losie prezydenta Michela Platiniho organizacji.

Francuz ma od komisji etyki Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) do zaciskania pracom 90 dni do pisania dochód bezzasadną w wysokości 2.000.000 franków szwajcarskich w 2011 roku

To był podobno dopłaty bonusowej do pracy doradca prezydenta FIFA Joseph Blatter, który również zbudowany na 90 dni z funkcjami zasilania.Platini za karę nie może być osobiście obecny na specjalnym spotkaniu czwartkowym.

Większość uczestników oczekuje się być bardziej świadomi przypadku, w celu zajęcia stanowiska.

„Chciałbym, aby uzyskać więcej informacji, ponieważ do tej pory to nie tak było”, powiedział po przybyciu w Genewie Duńczyk Allan Hansen, który w poniedziałek Ekstra Bladet powiedział, że jeśli Platini złożyć pisemną zgodę na bonusy problem być obsługiwane.

„Potrzebujemy więcej informacji, więcej szczegółów,” zdupľoval prezydenta Rumuńska Federacja Piłki Nożnej răzvan burleanu.

Honorowy Prezydent UEFA i Platini poprzednika Lennart Johansson siedzi w momencie Francuzová poradcovstva wykonawczej UEFA i umowa najwyraźniej nie wiedział.

„Nigdy nie słyszałem o nim.Michel jest jednym z moich przyjaciół, szanuję go jako prezydent UEFA, ale jeśli to prawda, co jest wpisane potem nastąpi rzeczy. Wątpię, że w tym przypadku można kontynuować w biurze. Mówimy o pozycji lidera najbardziej rozpowszechnionych branżach sportowych na świecie. nie mogą utrzymać nas skorumpowanych ludzi. Ale ja nie chcę potępiać go z góry „, powiedział 85-letni Szwed.

Platini jest także kandydatem na prezydenta FIFA w przedterminowych wyborach, które zostały zgłoszone w dniu 26 lutego 2016 UEFA powinna zająć stanowisko, i będzie nadal wspierać kampanię.

„decyzja ta musi spaść.Uważam, że potrzebujemy europejskiego kandydata „powiedział Burleanu.

jedynym, który otwarcie wyraził swoje bezwarunkowe poparcie dla prezydenta UEFA, jego przyjaciel i dawny kolegą Juventus Zbigniew Boniek.

” Zawsze stanę po jego stronie. Jesteśmy przyjaciółmi na całe życie do śmierci „, powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.